Obróbka tworzyw sztucznych

obróbka tworzyw sztucznych

cięcie strumieniem wody

W ofercie firmy VERMET wykonujemy cięcie strumieniem wody wykonywane na nowoczesnych maszynach. Odpowiednią metodę obróbki tworzyw sztucznych dobieramy indywidualnie pod każde zamówienie, tak aby była ona jak najbardziej wydajna i opłacalna.

Przy pomocy WaterJet poddajemy obróbce tworzywa sztuczne. Po pierwsze tworzywa sztuczne to tworzywa, które dość ciężko przeciąć innymi metodami cięcia. Jednak z drugiej strony cięcie wodą pod wysokim ciśnieniem bardzo dobrze radzi sobie z tworzywami sztucznymi. Do materiałów o średniej twardości wystarczy cięcie czystą wodą, natomiast do materiałów o większej gęstości do wody dodaje się specjalny granulat ścierny- garnet (przypomina on piasek, jednak jest on bardziej twardy i ostry). 

 

Wycinanie CNC tworzyw sztucznych- cięcie strumieniem wody

Cięcie strumieniem wody sprawia, że materiał wyjściowy nie traci na wartości. Dzięki innowacyjnym metodom wycinania strumieniem wody można uzyskać nawet najbardziej skomplikowane kształty. Maszyna sterowana jest przez komputer więc w dużej mierze niwelujemy też możliwość wystąpienia błędów ludzkich. Dodatkowo cięcie wodą nie powoduje ,że materiał zostanie odkształcony, nie ma tu odziaływania cieplnego na materiał. WaterJet charakteryzuje się również dużą szybkością cięcia przy jednoczesnym zachowaniu prostych i gładkich krawędzi. Kolejnym plusem jest mała szczelina cięcia co pozwala na optymalne wykorzystanie materiału, a w konsekwencji oszczędność pieniędzy.

zalety ciecia wodą

– po pierwsze brak oddziaływania cieplnego na materiał

– po drugie możliwość wykonania tą metodą dowolnego kształtu

– dodatkowo brak konieczność obróbki alby wykończyć produkt końcowy

– równość i wysoka jakość krawędzi

– duża wydajność cięcia

– ponad to możliwość cięcia kilku arkuszy materiału na raz

– precyzja do 0,1mm

Sprawdź co możemy Ci zaoferować!

Szukasz firmy na której możesz polegać?

Wiesz jakiego produktu potrzebujesz, a może potrzebujesz doradztwa w kwestii materiału, bądź rodzaju techniki wykonania?

Nasi doradcy chętnie pomogą!

 

Jeśli  szukasz podkładek to zapraszamy do odwiedzenia naszej strony internetowej, która jest poświęcona właśnie tej tematyce https://podkladki.net/

Scroll to Top