Obróbka tworzyw sztucznych

obróbka tworzyw sztucznych

frezowanie cnc

W ofercie firmy Vermet znajdują się usługi frezowania CNC wykonywane na nowoczesnych maszynach. Odpowiednią metodę obróbki tworzyw sztucznych dobieramy indywidualnie pod każde zamówienie, tak aby była ona jak najbardziej wydajna i opłacalna.

Przy pomocy frezarek CNC poddajemy obróbce tworzywa sztuczne takie jak poliamid, teflon, polietylen, peek i wiele innych. Materiały sprowadzamy od najlepszych Europejskich dostawców co gwarantuje wysoką jakość produktów. Dodatkowo na jakość wpływa to, że obróbka skrawaniem sama w sobie jest procesem o wysokiej precyzji, która idealnie odwzorowuje założenia projektu.

 

produkcja z tworzyw sztucznych

ZALETY OBRÓBKI TWORZYW SZTUCZNYCH

METODĄ FREZOWANIA CNC

Dokładność

Detale wykonywane za pomocą frezowania CNC charakteryzują się dokładnością, wręcz idealnym odwzorowaniem projektu. Sprzyja to produkcji wieloseryjnej, gdzie powtarzalność detali jest wymagana.

Frezowanie tworzyw sztucznych-dokładność

Frezowanie CNC jest to proces o wysokiej precyzji, który poprzez niemal całkowitą automatyzację i ograniczenie działań manualnych jest procesem powtarzalnym oraz bardzo dokładnym. Sterowanie numeryczne minimalizuje błędy ludzkie. Maszyna wykonuje pracę w idealny sposób odwzorowując napisany przez operatora program.

ekonomiczność

Frezowanie CNC tworzyw sztucznych jest również bardzo wydajne i dzięki precyzji wykonywania detali bardzo oszczędne jeśli chodzi o ilość odpadów.

Frezowanie tworzyw sztucznych- ekonomiczność

Sama w sobie obróbka CNC jest procesem, który minimalizuje zużycie materiału co ewidentnie przekłada się na niższe koszty produkcji. Skrawanie CNC sprawdza się zarówno przy produkcji pojedynczych detali, jak i dużych serii. 

Dodatkowo na obniżenie kosztów wpływa to, że minimalizuje się błędy ludzkie, które mogą wystąpić przy tradycyjnych frezarkach.

 

doświadczenie

Nasze doświadczenie w produkcji detali z tworzyw sztucznych gwarantuje Państwu zadowolenie z produktu końcowego. Nasi doradcy chętnie odpowiedzą na Państwa pytania.

produkcja z tworzyw sztucznych

Frezowanie tworzyw sztucznych- doświadczenie

Produkując prototypy, kilkuseryjne elementy nie potrzebujemy formy. Obróbka tworzyw sztucznych metodą skrawania CNC pozwala projektantom tworzenie nowych części bez formy, potrzebny jest jedynie plik CAD z projektem.

Maszyny CNC są sterowane komputerowo, co więcej mogą pracować 24 godziny na dobę 7 dni w tygodniu. Dzięki temu można zoptymalizować wydajność produkcji.

Jakość

Niemal pełna automatyzacja procesu skrawania, wysokiej jakości materiał oraz doświadczeni operatorzy gwarantują wysoką jakość produktu końcowego.

frezowanie tworzyw sztucznych

Frezowanie tworzyw sztucznych- jakość

Przewagą obróbki tworzyw sztucznych CNC nad drukowaniem 3D czy formowaniem wtryskowym jest na pewno precyzja.  Detale obrabiane metodą CNC są wolne od linii warstw drukarskich, tak jak ma to miejsce w przypadku druku 3 D. W obróbce skrawaniem nie ma również linii podziału formowania wtryskowego, które zmieniają wygląd końcowy części.

Sprawdź co możemy Ci zaoferować!

Szukasz firmy na której możesz polegać?

Wiesz jakiego produktu potrzebujesz, a może potrzebujesz doradztwa w kwestii materiału, bądź rodzaju techniki wykonania?

Nasi doradcy chętnie pomogą!

Scroll to Top